Späť

Ako vybrať či nahradiť výbojku do haly alebo pre verejné osvetlenie

Počet zobrazení: 3965

Ako vybrať či nahradiť výbojku do haly alebo pre verejné osvetlenie

Obchodník Vám vie ponúknuť napríklad 30 druhov 400W výbojok so závitom E40 od jednej značky, ako príklad uveďme Philips. Z  toho 10-13 druhov bude sodíkových, ktoré sú mimochodom už pomaly "na ústupe". Ako ďalej? Chceme predsa kúpiť len jeden typ... Sú obchodníci, ktorí Vám predajú prvý typ, na ktorý kývnete.

A sú odborníci, ktorí Vám vyberú ten správny! Vyhnete sa nekonečným telefonátom, pokusom o vrátenie nesprávnych výbojok (spravidla už bez obalov), hromženiu nadriadených i ľudí vo výrobe, nečakaným nákladom

na prepravu a telefonovanie, samotným telefonátom - zvyčajne niekoľkodňovým, reklamáciám z dôvodu použitia nesprávnej výbojky, jednoducho obrovskému množstvu problémov, ktoré o ktorých ste ani teušili, že môžu vzniknúť. Navyše to môže skončiť narušením osobných či obchodných vzťahov, či už s dodávateľmi alebo odberateľmi. Áno, až potiaľ to môže zájsť, keď sa nejedná len o pár centov.

 

Nakoľko problematika je pre nezainteresovaného značne zložitá, spoľahnite sa na odborníkov, ktorí pracujú s výbojkami dlhodobo, napr. aj 2 desaťročia, ale aktívne aj v súčasnosti. Ak dotlačíte odborníka k tomu, aby Vám predložil ponuku na 13 typov výbojok, asi ste nič nevyhrali.

 

Odporúčame oveľa jednoduchší postup, ktorý žiaľ niektorí zákazníci z prirodzenej ľudskej lenivosti odmietajú.

 

Keďže aj najväčší odborník je len človek a môže sa po telefóne zabudnúť na niečo spýtať, využite výdobytky dnešnej doby - Použite formulár, ktorý nezabúda - Formulár na špecifikáciu svetelných zdrojov. Ak Vám systém dovolí formulár odoslať, poskytli ste aspoň minimálne množstvo údajov potrebných k správnej špecifikácii svetelného zdroja (výbojky). Ak Vám systém nedovolí formulár odoslať, skontrolujte povinné položky formulára. Je isté, že ste neposkytli dôležitý údaj, ktorý je nevyhnutný k správnemu určeniu typu Vašej "žiarovky".

 

Vyplnenie formulára trvá pár minút. Telefonické zbieranie informácií "na etapy" niekedy aj tyždeň. Možno stratíte trpezlivosť a objednáte výbojky od toho, kto sa Vás takmer nič nepýta. Otázne je, či Vám to vo finále nespôsobí nepríjemnosti a finančné straty a či budete Vy a všetci okolo Vás spokojní.

 

Využite moderné spôsoby!

 

Užitočné odkazy:

Nástroj na špecifikáciu svetelných zdrojov

Článok je z archívu starej verzie webstránky elektrika.sk

ELMAT SLOVAKIA

ELMAT SLOVAKIA

import LED svietidiel, sklenených ventilátorov a vysokorýchlostných poistiek

cenníkové ceny dovozcu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti