Späť

Ukončenie - Zákaz výroby, predaja niektorých výbojok

Počet zobrazení: 4781

Ukončená výroba niektorých druhov výbojok

V mesiaci apríli nadobudli účinnosť ďalšie opatrenia Európskej Únie. Od 13. apríla 2015 sa tak skončila výroba vysokotlakových výbojok vyradených podľa ErP legislatívy pre vysokotlakové výbojky (EC) No. 245/2009 v rámci EÚ. Zákaz sa týka celého sortimentu vysokotlakových Ortuťových výbojok, Zmesových výbojok a vysokotlakových Sodíkových výbojok, ktoré slúžili ako priama náhrada za oruťové výbojky.

Uvedené znamená zákaz výroby, obchodníci majú však právo dopredať aktuálne skladové zásoby.

Na základe ErP (Energy related Product) legislatívy (Commission Regulation(EC) No 245/2009) nastane v rámci EÚ k postupné vyradenie niektorých neefektívnych vysokotlakových výbojok. Ide o smernicu Evropského parlamentu a Rady ohľadom požiadaviek na ecodesign svetelných zdrojov, predradníkov a svietidiel, ktoré podporujú energetickú účinnosť a efektívnosť z pohľadu dopadu na životné prostredie. Na základe tohto budú v krajinách EÚ postupne vyradené všeobecne rozšírené svetelné zdroje v jednotlivých fázach do roku 2017.

Fázy postupného vyraďovania:

  • 13. apríl 2012 -  vyradenie neefektivnych vysokotlakových Sodíkových výbojok podľa požiadaviek definovaných smernicou
  • 13. apríl 2015 -  vyradenie vysokotlakových Ortuťových výbojok a Sodíkových náhrad ortuťových výbojok podľa požiadaviek definovaných smernicou
  • 13. apríl 2017 -  vyradenie vysokotlakových Halogenidových výbojok s horákom z kremíkového skla s príkonom do 405W a štandardných Halogenidových výbojok s keramickým horákom podľa požiadaviek definovaných smernicou

Výnimky:

Smerové svetelné zdroje, reflektory, farebné zdroje svetla (okrem vysokotlakových sodíkových výbojok), zdroje určené pre iné účely než všeobecné osvetlenie, UV svetelné zdroje a zdroje s päticami inými než E27, E40 alebo PGZ12.

Zdroj: infomailing Philips Slovakia

Overiť dostupnosť výbojok
alebo volajte 0903 430 803

ELMAT SLOVAKIA

ELMAT SLOVAKIA

import LED svietidiel, sklenených ventilátorov a vysokorýchlostných poistiek

cenníkové ceny dovozcu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti