Späť

Nevypína ventilátor s časovou automatikou Timer ?

Pridané: 13.8.2020 19:53:37 Počet zobrazení: 1073

13 August 2020

Ventilátor s tzv. časovým dobehom (Timer) nevypína, aké sú najčastejšie príčiny a ako si s nimi poradiť?

Nevypína ventilátor s časovou automatikou Timer ?

Článok je prevzatý od dovozcu ventilátorov CATA - ELMAT SLOVAKIA s.r.o.

Sklenené ventilátory CATA E GLASS si získali pomerne slušnú obľubu medzi zákazníkmi najmä pre svoju eleganciu v 3 farbách, ale aj ich automatické funkcie času a vlhkosti. Občas sa v elektroinštalácii objavia neočakávané stavy, preto prinášame tentoraz tému "nevypínania časového dobehu".

Časovú automatiku obsahujú modely | "Timer" | "Timer + Hygro" | prípadne "Sensor PIR" |

  1. Skontrolujte nastavenú hodnotu časového dobehu = zvážte, či čakáte na vypnutie dostatočne dlhý čas. Prípadne nastavte hodnotu na nižšiu = pre modely Timer - kolieskom trimmera úplne doľava - citlivo! nepretočte! (minimum sú 3min), pre model GTH kľúčom C nastavte na ľavej dvojici kryštáľov 1 min = vypínanie overíte skôr.
  2. Skontrolujte, či nemáte zapnutý spínač S1 v polohe ON (horná) = vtedy beží ventilátor na 40% otáčky tzv. trvalé prevetrávanie / trvalý chod (platí pre modely GTH s digitálnym displejom). Po prepnutí S1 do polohy OFF (nadol) sa ventilátor zastaví (k zastaveniu nepríde, ak je práve aktívna vlhkostná automatika = vlhkosť v miestnosti prekročila užívateľom nastavenú hodnotu na ventilátore).
  3. Požiadajte odborníka o zmeranie hodnoty napätia prichádzajúceho k ventilátoru za vypnutým vypínačom. Štandardné = výrobcom očakávané hodnoty sú buď 0 Volt (vypnutý domový spínač), alebo 230V. Ak zistíte za vypnutým domovým vypínačom inú hodnotu (15V, 80V, 100V...), odstráňte príčinu (najčastejšie indukcia). Nejedná sa o výrobnú vadu ventilátora.

Indukcia v elektroinštalácii má napríklad na svedomí aj blikanie LED reflektorov pri vypnutom vypínači. Nové technológie, nové výzvy (LED). Ak potrebujete pomoc s výrobkom z dovozu ELMAT SLOVAKIA, kontaktujte ich. Servis a podporu poskytujú len pre výrobky, ktoré pochádzajú z ich dovozu a distribúcie.

Partnerské Miesta Predaja ventilátorov CATA nájdete na E-shope dovozcu

Celý pôvodný článok aj s obrázkami - zdroj: www.elmat.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

CATA E GLASS E-100 GTH na promo stojane

ELMAT SLOVAKIA

ELMAT SLOVAKIA

import LED svietidiel, sklenených ventilátorov a vysokorýchlostných poistiek

cenníkové ceny dovozcu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti